Toivo Värbu

Toivo Värbu on MTÜ Improkraatia (2013), Ruutu10 OÜ (2014) ja BeWise OÜ (2015) üks asutajatest. Improkraatia tegeleb Eestis improkomöödia arendamise ja edendamisega. Ruutu10 pakub meelelahutusliku impro etteasteid ja töötube nii era- kui ka riiklikus sektoris tegutsevatele ettevõtetele. BeWise on suunanud oma teraviku improtehnikatel põhinevale suhtluskoolitusele, et arendada eneseväljendust ja sotsiaalseid oskusi igas eluvaldkonnas. Draamaimprovisatsiooni kaudu toimetamine lähtub põhimõttest - tehes õpime.

Toivo on õppinud iOTheatre´is Chicagos, käinud rahvusvahelistel improteatri festivalidel teadmisi omandamas ning osalenud Eestis MTÜ Improkraatia organiseeritud koolitustel, mida on juhtinud rahvusvaheliselt tuntud spetsialistid.

Pealkiri: Töötuba "Tehes õpime"

Kestvus: 1,5h

Tutvustus: Töötoas lahkame BeWise rakendusimprokoolituse kolme põhisuunda (individuaalne suhtlus, kollektiivne suhestus ja esinemisoskus).

Saame ülevaate, millel põhineb hea suhtlus ja suhestus. Toivo tutvustab meile oma metoodikaid ning millele koolitusel koolitajana tähelepanu tuleks pöörata. Kogemustega koolitaja saladused tuuakse meile kandikul kätte.

Kuuleme nippe, kuidas hetkest ja vajadusest lähtuvalt kohandada koolitust ning kohaneda ootamatute olukordadega. Töötuba sisaldab reaalseid näidisharjutusi ning vahelduvalt analüüsime neist tulenevaid aspekte ja milleks need kasulikud on.

Lõpetuseks jätame veidi aega ka üldistele küsimustele vastamiseks - oluline on hubane mõttearutlusring.