Abdelfattah Abusrour, Alrowwad Cultural and Arts Society

Abdelfattah Abusrour on näitekirjanik, näitleja ja teatrilavastaja. Tal on bioloogilise ja meditsiinilise tehnika alal doktorikraad. 1998. Aastal asutas ta Alrowwadi teatri ja võitis Palestiinas First Ashoka Fellow preemia sotsiaalses ettevõtluses. Ühtlasi üllitas ta kaks oma näidendit. Ta on oma teatriga tuuritanud Euroopas, Inglismaal ja USAs.

MTÜ Alrowwadi kultuuri- ja kunstikeskus asutati 1998 Aida põgenikelaagris Petlemmas „kauni vastupanu“ filosoofia põhjal, eesmärgiga hoida laste elu ja toetada lootust kasutades teatrit, kunste, kultuuri ja haridust kui rahu loomise vahendeid; tuua positiivset muutust kogukonda pikas perspektiivis ja luua partnerlussidemeid teiste maadega, et luua kasvavale põlvkonnale paremat tulevikku.

Pealkiri: Ettekanne + töötuba "Beautiful Resistance: Arts as means of building peace within"

Kestvus: 30min + 45min

Tutvustus: Kunstid on puhas humaansus -ilusad, positiivsed ja konstruktiivsed eneseväljenduse ja inimeste vahel rahu loomise vahendid. Kunstidega kaovad stereotüübid ja inimhinge puudutuses tunneme end võrdseina ning mitte pärit sealt, kus see kunst sündis. Ma teen ettekande, näitan 10minutilist filmi ja siis töötoa.

Töötuba annab ruumi kujutlusele ja loovusele endale sobiva kunsti kaudu – sul on võimalus esitleda oma unistust joonistades, kirjutades, näideldes või visuaalkunsti kaudu.